Nestartuje - Z5

Máte problém so svojou mazdou? Napíšte a poradte sa.

Nestartuje - Z5

Poslaťod ZaQ » 30 Jún 2016, 21:29

Ahojte.

Po tom, ako mi auto naposledy prislo od dalsieho kktskeho mechanika vo Velkej Ide pri Kosiciach (menovat zatial nebudem), auto mi niekedy slo na tri valce, niekedy na dva, niekedy skapalo. Kreten nereaguje ani na sms, takze pisem sem. Pardon za slovnik, som s nervami v koncoch.

Menil tesnenie pod hlavou, dal som vymenit rozvody, pumpu a v podstate vsetko okolo, taky velky servis vratane podvozku. Po prevzati auta som si vsimol, ze mi duni do vyfuku pri cca 2500 rpm, to predtym nerobilo, ale ok. Najazdil som asi 200km a zacalo to cukat, vynechavat aj pocas jazdy, ako keby stratilo tah a potom to znova ozilo, v meste na krizovatke zrazu padli otacky na nulu a auto skapalo, ale do pol sekundy samo naskocilo atd. ... Nemam diagnostiku, preto som dal kody vyblikat LEDkou. Vysli mi tri Pxxxx kody, z coho dva sa tykaju lambda sondy (uz mam novu, este nie je namontovana) a jedna "senzora polohy hriadela". Ten je umiestneny v rozdelovaci, samozrejme, stupidny Mazda dizajn narvat vsetko do maleho priestoru - igniter+cievku+senzor, preco nie? OK, tak som vedel, ze budem potrebovat zrejme celu novu cast ignitera so senzorom.

Pred 2 dnami som doslova doskackal na tom japonskom srote po zasahu vidlackeho primitiva domov. Dnes som chcel auto presunut na ine parkovisko (vdaka debilom z EEI, ktori zavadzaju vypalnicke parkovne v metropole Strednej Europy - Kosiciach) a na moje prekvapenie k vsetkym tym s.ackam ohladom tohto auta, nenastartovalo. Ako to prebiehalo?

1. Sadol som dnu, kluc do zapalovania, otocil som, pockal ako vzdy, kym zhasnu kontrolky a siel startovat.
2. Zacal tocit starter, pretocil sa asi 8x.
3. Zrazu nieco cvaklo (ako jemne buchnutie kladivka po kove) a koniec, bez startu, bez zivota (ale s plnou chutou pustit ten zgrep do Hornadu).
4. Rozsvietila sa kontrolka imobilizera! Asi na 6 sekund, svietila a svietila, pricom Svatojanska noc uz bola a potom zhasla.

Kazdy dalsi pokus sa opakovalo to iste, ci uz s alebo bez rozsvietenia kontrolky imobilizera.

Ten sedlak mi vymenil rozdelovac, lebo s tymto problemom som za nim siel (jeden z problemov), ze vynechaval druhy valec. Vraj je vsetko tip top. No tak <> s ryzu je. Proste to auto je mrtve, nejde, robi okrasu parkoviska, kym ho nepodpalim, ale len s tym hovadom vo vnutri, ktoremu som to auto zveril na servis. :evil: (Burn you mother f.cker!)

Otazka na vas, priatelia, stretli ste sa uz s niecim takym? Je mozne, aby vadny igniter, senzor alebo cokolvek zablokoval start auta? Pripadne nejakym sposobom aktivoval imobilizer, aby auto nestartovalo?

Mam jednoducho stastie .. najprv mi jeden clovek (verim, ze v dobrej viere) dotiahol hlavu "od oka" (lebo machri maju moment v ruke) a tak som musel dat menit tesnenie a opat brusit hlavu (olej v chladiacej a spol) a teraz toto... Kedy zacnem mat stastie na normalnych mechanikov v Kosiciach a okoli?? Je toto stav, kedy este mozem ist spat s vedomim, ze je to zvratitelny stav, alebo tu Fku jednoducho darujem prvemu spoluobcanovi a priplatim 100eur, aby som ho uz v zivote nevidel?

Dakujem za rady a tipy. Este raz pardon za slovnik a styl, ide ma potrhat.
ZaQ
Začiatočník

Re: Nestartuje - Z5

Poslaťod Trax » 01 Júl 2016, 09:53

Tazko hovorit po tom vsetkom. Teraz ani diva svina nevie kto tam co porobil. Toto je najhorsie co moze byt. Ked sa robilo vela prace na aute a robilo ju vela ludi. Nieje sa coho chytit.
Ale aspon nieco. Lambda moze sposobovat zatrhavanie. Aj ked moze ju blikat, ked je zla zmes. A ta moze byt sposobena špatným spalovanim. K tomu snimacu. Si si isty ze to je snimac polohy vackoveho hriadela? Nemôže to byt snimac polohy klukoveho hriadela? Ked robili rozvody, mohli ho poskodit. Nielen samotny snimac ale aj kabel alebo konektor. Ked nefunguje snimac polohy klukoveho hriadela, tak nejde zapalovanie. Nenastartujes.
Dalej ako pises, mohlo by to byt v rozdelovaci. Tam to je viac menej jednoduche. Zohnat niekoho, kto ma rovnaky rozdelovac a skusit vymenit. Hned uvidis ci nastartuje. Ci je zavada tam.
Ten imobioizer, to vobec netusim kde je problém. Skus pouzit druhy kluc ak mas. Mozno sa poskodil ten kodovac v kluci. Vtedy tiez nenastartujes. Alebo pošla samotna spinacka. Aj to uz som pocul viac krat. Nesnima kod z kluca alebo nezopne dobre obvod.
Mazda 626 coupe, 2,2i, r.v. 1989, 85kw, 180NM, 195/60 R15
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky

Poslaťod ZaQ » 02 Júl 2016, 13:53

Update: Dal som dolu veko toho "noveho" rozdelovaca .. opalene kontakty, palec uplne cierny. Vsetko som to prebrusil az na kov (samozrejme, uz su objednane nove diely). Mazda chytila ako hodinky, ziadne blikanie a svietenie imobilizera ... Co su toto za ludia, to mam po kazdom vsetko kontrolovat? Uz samotna chyba senzora mi mala povedat, ze ten rozdelovac je po smrti, hlavne, ze "funguje", koniec citatu.

Igniter je uz takisto na ceste z Australie, tak hadam to vsetko dorazi tento tyzden, nech to mozem vyskladat. Verim, ze konecne prestanu aj "misfires" a mozem menit lambdu.
ZaQ
Začiatočník

Poslaťod Trax » 02 Júl 2016, 19:09

Parada. A přitom takova blbost :lol: Drzim palce.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky

Poslaťod ZaQ » 03 Júl 2016, 14:24

Trax píše:Parada. A přitom takova blbost :lol: Drzim palce.

Dakujem. Ale viem, ze to este nie je koniec tohto Z5 boja. Potrebujem novu retaz na vacky a mozno aj hydr. spanovak. :) Drnci to tam ako hrkalky v rukach hyperaktivneho dietata.
ZaQ
Začiatočník

Poslaťod Trax » 03 Júl 2016, 16:38

Co ti povie. Mne zatrhavala mazda a uz som skusal vsetko mozne. Naplanovane som mal dalsie vymeny vsetkeho možného. Nakoniec som vymenil sviecky a auto slape jak hodiny. Sviecky boli nove, take ake maju byt (NGK). V zivote by ma nenapadlo, ze to je kvoli nim. Dal som iridiove a je po probleme.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky

Poslaťod ZaQ » 24 Júl 2016, 09:40

Igniter v rozdelovaci vymeneny za novy, plus nove veko a palec, cievka vycistena (bolo to zaliate olejom este z casu, ked prestal tesnit kruzok rozdelovaca). Chyba "P0340 - camshaft position sensor" je prec, nastastie. Takze zapalovanie by malo byt v podstate s novym rozdelovacom, kablami a svieckami OK. Ostava jedna chyba (verim, ze uz naozaj posledna) - P1170 Bank 1 Sensor 1 Circuit Fixed.

Podla vsetkeho je to chybna lambda sonda, mam novu, ale .. premeriam napatie iduce k lambde, ci je OK, vedenie od lambdy k ECU, ci nie je prerusene. Zaroven je ale v mazdackom manuale napisane, ze tento problem moze sposobovat, okrem ineho, aj nizky tlak paliva, co sa prejavuje pri jazde nahlym poklesom vykonu, takmer az zastavenim motora a po istom case vykon nabehne naspat ako by sa nic nedialo. Moje podozrenie (vratane vadnej O2, lebo auto palilo vsetky kvapaliny okrem brzdovej) pada na nizky tlak paliva = chybne palivove cerpadlo (ano, posledne roky som tankoval do polovice a castokrat som siel na rezervu, tak som ho zrejme odpiekol).

Otazka .. ma niekto v okoli KE manometer na odmeranie tlaku a bol by ochotny mi s tym pomoct? Novy palivovy filter je uz v kufri, nove cerpadlo je v zalozke Favourites v prehliadaci pripravene na kupu. :)

Dakujem.

PS: Zaroven by som poprosil o uvolnenie lambdy, pripadne vybratie, ja nemam kluc, ale mam endoskopicku kameru, ktorou sa chcem cez vyfukove potrubie pozriet na stav katalyzatora. :P
ZaQ
Začiatočník

Poslaťod Trax » 24 Júl 2016, 09:50

Len taky detail. Ak cerpadlo straca tlak len obcas, tak mozno nameras, ze je v poriarku. Ci?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky

Poslaťod ZaQ » 24 Júl 2016, 11:22

Trax, po starte v prvych sekundach idu otacky na cca 2000 a klesaju dolu, klasika, ako by mali, ale mne, ci je horuco alebo mrazy, klesnu otacky na 1100 konstant.. Ked pridam, zacne nim triast, potom zrazu vyskocia na 1500-1600 a opat klesnu, ale uz pod 700 .. niekedy az na 300-400, kedy uz ide skapat. To iste aj pri zohriatom. Sanie vymenene, vstreky boli na ultrazvukovom cisteni. Fakt to vychadza na to cerpadlo, ono sa to na tom tlaku raz prejavit musi. Robi to hlavne po dlhsej ceste.
ZaQ
Začiatočník

Poslaťod Trax » 24 Júl 2016, 12:45

Ved odmeras a uvidíš :shock: Ked tak vymena a aspon budes moct jednu moznost vyradit.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Trax
Administrátor stránky

Ďalší

Späť na Riešenie technických problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť